آب و هوای ترکیه

آب و هوای ترکیه و سواحل مدیترانه
بسیاری از گردشگران قبل از ورودشان به ترکیه این سوال را از خود میکنند که : شرایط آب و هوا در ترکیه به چه صورتی است؟ آب و هوا در ترکیه بستگی به عوامل و موقعیت جغرافیایی دارد و اینکه شهر یا منطقه در کجا قرار گرفته و در اطرف آن چگونه احاطه شده باشد، بیشتر شهرهای ترکیه توسط رشته کوه ها احاطه شده است و این باعث هوای گرم در تابستان و زمستانهای سرد به همراه بارندگی میباشد. با این حال تمام خاک ترکیه به چند منطقه آب و هوایی تقسیم شده است.
شهرهای توریستی در جنوب غربی ترکیه و در امتداد سواحل مدیترانه و دریای اژه واقع شده اند. معروف ترین شهر های توریستی در امتداد مدیترانه واقع اند زیرا که دارای تابستان و زمستان های خوش آب و هوای آفتابی است که ساکنین شهرهای آنتالیا-آلانیا-بلیک از این آب و هوا لذت می برند.
آب و هوای آنتالیا در روزهای تابستان به 40 درجه سانتی گراد و شبهای آن به 25 درجه میرشد.
دمای آب در فصل تابستان فیما بین 25-28 درجه ی سانتی گراد میرسد و میزان بارندگی به 8.11 میلیمتر میرسد که البته میزان بارندگی و وزش باد در این فصل بسیار کم است.

mediterranean coast turkey weather in winter لذت از آب و هوای مدیترانه تا فصل اواسط فصل اکتبر ادامه دارد و همواره در فصل پاییز گردشگران زیادی یافت میشوند و یکی از بهترین فصول برای خرید کردن
می باشد.
سردترین ماه در سواحل مدیترانه ماه ژانویه میباشد که درجه حرارت در روز به 10 و در شب به 5 سانتی گراد میرسد و در قله های رشته کوه های توروس میتوانید شاهد برف باشید.
بارندگی در اواسط ماه آپریل که مصادف با فروردین ماه میباشد متوقف و هوا رو به گرمی میرود و تا 25 درجه سانتی گراد در فروردین ماه میرسد.

There are no comments yet.

Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *